لوگو ، آرم و نشانه

چرا لوگو ؟

آرم یکی از مشکل‌ترین موضوعات طراحی گرافیک است. در اصل یک آرم در حکم امضاء و مهر شخص و یا اشخاص مورد نظر است. لوگو ، آرم یا نشانه (فارغ از تفاوت های آن) نمادی‌ست که به کمک آن می توان مفهوم کاری و یا برند تجاری یک شرکت را در یک نگاه به بیننده معرفی نمود. لوگو ابزار با ارزشی جهت شناخت سریع تر شرکت به حساب می‌آید.

 

ویژگی های یک لوگوی مناسب:

– اصلی‌ترین ویژگی یک نشانه یا یک نماد خوب، سادگی یا ایجاز آن است که به دور از پیچیدگی های آن بایستی مفهوم خود را به بیننده برساند و به سادگی به ذهن سپرده شود.

یک نشانه موفق به سرعت بر مخاطب تاثیر می‌گذارد و چشم را به شدت به خود جلب می‌کند. نشانه باید بی هیچ سخن یا کلامی به سرعت قابل تشخیص باشد و دارای انسجامی باشد که آن را از دیگر نشانه ها متمایز سازد. نشانه خوب باید آنچنان قوی و معتبر باشد که تا مدت زمان طولانی همچنان اعتبار خود را حفظ نموده و قابل استفاده باشد.

– در طراحی لوگو خوانا بودن همراه با متفاوت بودن با سایر لوگوهای هم موضوع یک اصل است. لوگو باید قابل درک، تاثیر گذار بوده و در ذهن بیننده باقی بماند.

-لوگو از سرمایه های معتبر یک شرکت محسوب می‌شود. با ارتقاء یک شرکت همچنان نام و لوگوی آن ثابت مانده و طراحی لوگو برای نشانه یک شرکت تولیدی یا خدماتی متفاوت است.

 

 

اولین مرحله کار شناخت فعالیت سازمان یا شرکت می باشد، پس از شناخت دقیق توانایی ها و حوزه فعالیت یک شرکت بنا به فعالیت آن ها طرح اولیه لوگو توسط کارشناسان گرافیک برتر طراحی می شود. پس از طراحی چندین اتود، با دریافت نظر کارفرما یکی از اتودها تایید شده و رنگ آمیری شده و تحویل می‌گردد.

 

 

 

تعرفه ی طراحی لوگو، آرم، نشانه:

نشانه های حرفی یا مونوگرام (طراحی نشانه با استفاده از حروف اول کلمات، مانند KFC/ IBM/ CNN): ۳۰۰ هزار تومان

نشانه های کلمه ای یا لوگوتایپ (طراحی یک نشانه با نوشته کامل) : ۴۰۰ هزار تومان

نشانه های تصویری یا آرم اعم از:

     – طراحی نشانه رابطه مفهومی: مانند نقش یک شعله برای شرکتی فعال در زمینه نفت و گاز
     – رابطه مستقیم: مانند نقش یک توپ بسکتبال برای یک تیم بسکتبال
     – رابطه غیر مستقیم: به طور مثال نمایشی از قدمت و سنت ملی آن کشور، مانند جام بانک پاسارگاد
     – بدون ارتباط بطوری که به تدریج معرف موضوع شود، مانند شکل سیب برای شرکت اپل
     – طراحی نشانه بر اساس حرف اول

      : 400 هزار تومان

بازسازی نشانه (چنانچه نشانه یا نشانه نوشته از قبل موجود باشد و طراح، تغییراتی بر روی آن اعمال و آن را به روز نماید، بازسازی نشانه محسوب می شود): ۲۰۰ هزار تومان

متحرک سازی نشانه: ۳۰۰ هزار تومان

 

مدت زمان طراحی لوگو، آرم، نشانه:

– حداکثر هفت روز کاری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سلام دوست من!

از بخش محصولات ویژه‌ سایت هم دیدن کن!

محصولات جالبی آماده کردیم

به همراه تخفیف ویژه
{به مدت محدود}