بازدیدکنندگان برای برآوردن اهداف، انجام یک کار و یا برای دریافت پاسخ سوالات خود به یک وب سایت مراجعه می کنند، اگر آنچه که به دنبال آن هستند نیابند به جای دیگری خواهند رفت. با این حال، شما می‌توانید نکات بسیاری از وب‌سایت‌های با طراحی سایت ضعیف که مجبور به استفاده از آنها شده‌اید بیاموزید و از این راه ها برای بهبود سایت خود و یا یک مشتری استفاده کنید.


۱-  برای کاهش کلیک ها هر کاری که می توانید بکنید

در برخی از وب سایت ها برای رسیدن به صفحه‌ی مورد نظر بیش از ۳ کلیک کرد. در حالی که کاربران سایت نمی‌خواهند متوقف شوند و مطالب در بین راه را مطالعه کنند. برای رسیدن به یک صفحه باید به طور مستقیم با آن در ارتباط بود.


۲- لینک های معنی دار ایجاد کنید

لینک‌ها باید توصیف کننده باشند. به خوانندگان نگویید ادامه مطلب، کلیک کنید، و یا بیشتر. به آنها بگویید که آنها چه خواهند خواند اگر کلیک کنند. طراحی سایت CSS مثالی از لینک توصیفی است.


۳- سرفصل ها باید مختصر و توصیفی باشد

سرفصل باید از بقیه متن جدا و مشخص باشد. سرفصلی خوب نوشته شده که کاربران با خواندن آن بتوانند چیزی که می خواهند را بیابند. همچنین می توان این اطلاعات را کمی متراکم‌تر کرد به طوری که به کاربران اجازه دهد دید کلی از مطلب را بدست بیاورند.


۴- به یاد داشته باشید که خیلی کم هم اغلب در وب زیاد است!

انیمیشن های فلش و متن های متحرک ویژگی های اصلی سایت را منحرف و ازبین می برد. از انیمیشن ها در جاهایی که کمک کننده هستند استفاده کنید نه فقط برای نمایش.


۵- با استفاده از لیست دستیابی به اطلاعات را ساده‌تر کنید

لیست‌ها از طریق اطلاعات کافی دستیابی به منابع را راحت‌تر می‌کنند. در صورت امکان، لیست را کوتاه نگه دارید. اما اگر استفاده از لیست طولانی لزومی است، از فضاهای سفید برای شکستن آن استفاده کنید.

مطالب مشابه:  تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک
درباره مهدی حامدی

برنامه نویس، طراح گرافیک و عاشق هنر

4 دیدگاه در پنج نکته درباره طراحی سایت های ضعیف
  1. اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید عالیییی بود

  2. سلام
    ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.

  3. سلام. مطالب سایت عالیه. ممنون از شما. به امید توفیق روزافزون


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

سلام دوست من!

از بخش محصولات ویژه‌ سایت هم دیدن کن!

محصولات جالبی آماده کردیم

به همراه تخفیف ویژه
{به مدت محدود}